Bebek Bakım

Ailelerin bebeklerinin bakımında en çok zorlandığı noktalardan biri de tırnak kesimidir. Hassas bir cilde, narin el ve ayaklara sahip olan bebeklerin gelişim dönemlerinde olmaları nedeniyle tırnakları hızlı uzamaktadır. Ve hızla uzayan bu tırnaklar kendilerine zarar vermemeleri için düzenli ve düzgün bir şekilde kesilmelidir. Ancak bu yapılırken bebekler için özel olarak üretilmiş bebek makasları tercih edilmelidir. Çünkü bu sayede, yani kaliteli bir makas ve doğru bir kesim şekliyle bebekler daha sağlıklı ve temiz olacaklardır. Bu noktada Lionesse Baby’nin bebekler için özel olarak ürettiği makas çeşitleriyle bebeğinizin sağlıklı büyümesine yardımcı olmaktadır. Çıt çıt model ve makas şeklinde olan modeliyle iki farklı kullanım imkanı sağlar. Çıt çıt model tırnak makası sayesinde bebeğinizin tırnak kesim derinliğini dilediğiniz gibi ayarlayabilir, tutuş kolaylığı sayesinde rahatça tırnaklarını kesebilirsiniz. Makas görünümlü tırnak makasları ise yassı ve yuvarlak uçları aracılığıyla bebeğinizin tırnaklarını daha hassas bir biçimde kesmenizi sağlar. İster çıt çıt makası ister normal görünümlü makası kullanın kesimin ardından bir enfeksiyon durumu yaşanmaması adına bebeğinizin tırnağını derinden kesmemeniz gerekmektedir. Batma yaşanmaması içinse yuvarlak şeklinde kesilmesi tavsiye edilir. Kesim için en uygun zaman ise banyo sonrasında uyuduğu zaman dilimidir. Kesim sonrasında olduğu gibi öncesinde de makasın temizlenmesi ve sterilize edilmesi gerekmektedir.

Lionesse Baby bebeğinizin bakımında sadece tırnak konusunda değil bebeğinizin saç bakımında da yanınızda! Bebek saç ürünleri nasıl olmalı diye düşünüldüğünde öncelikle bebeğinizin saçlarını tararken yumuşak kafa derisine zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olması gerektiği söylenebilir. Yuvarlak forma sahip saç fırçası seti aynı zamanda rahat bir tarama olanağı sunar. Birden fazla renk seçeneği olan bebek saç fırçaları kaymayan ve rahat tutulabilen saplara sahip olup kolayca temizlenebilir. Bebeğinizin saçlarındaki konakları saç derisine zarar vermeden temizleyebileceğiniz konak tarağı esnek yapısıyla rahat kullanım sağlarken sıcak suyla sterilize edilir.

Bebeğinizi yıkarken onun hassas derisine uyum sağlayan banyo lifleri ise bebeğinizin cildine zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olup yumuşak bir dokuya sahiptir. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu lifler anti-alerjik özelliğiyle bebeğinize keyifli bir banyo yaptırmanızı sağlar. Oldukça hafif olan bu liflerimizin farklı materyallerden üretilmekte olup farklı modelleriyle sizlerin beğenisine sunulmaktadır.