fbpx

 

Tırnak kesimi bebek bakımı söz konusu olduğunda ailelerin en çok zorlandığı konular arasında gelmektedir. Hassas bir cilde, narin el ve ayaklara sahip olan bebeklerin gelişim dönemlerinde olmaları nedeniyle tırnakları hızlı uzamaktadır. Ve hızla uzayan bu tırnaklar kendilerine zarar vermemeleri için düzenli ve düzgün bir şekilde kesilmelidir. Bu yüzden bebek bakımı için özel olarak üretttiğimiz bebek makaslarını tercih ediniz. Çünkü bu sayede, yani kaliteli bir makas ve doğru bir kesim şekliyle bebekler daha sağlıklı ve temiz olacaklardır. Lionesse Baby, bebek bakımı için özel olarak ürettiği makas çeşitleriyle bebeğinizin sağlıklı büyümesine yardımcı olmaktadır. Çıt çıt model ve makas şeklinde olan modeliyle iki farklı kullanım imkanı sağlar. Çıt çıt model tırnak makası sayesinde bebeğinizin tırnak kesim derinliğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiz. Ayrıca tutuş kolaylığı sayesinde rahatça tırnaklarını kesebilirsiniz. Makas görünümlü tırnak makasları ise yassı ve yuvarlak uçları aracılığıyla bebeğinizin tırnaklarını daha hassas biçimde kesmenizi sağlar.

İster çıt çıt makası ister normal görünümlü makası kullanın kesimin ardından bir enfeksiyon durumu yaşanmaması adına bebeğinizin tırnağını derinden kesmemeniz gerekmektedir. Batma yaşanmaması içinse bu işlemi yuvarlak şeklinde yapınız. Kesim için en uygun zaman ise banyo sonrasında uyuduğu zaman dilimidir. Kesim sonrasında olduğu gibi öncesinde de makasın temizlenmesi ve sterilize edilmesi gerekmektedir.

Lionesse Baby bebeğinizin bakımında sadece tırnak konusunda değil saç bakımında da yanınızda! Bebek saç ürünleri nasıl olmalıdır? Öncelikle bebeğinizin saçlarını tararken yumuşak kafa derisine zarar vermemesi gerekmektedir. Yuvarlak forma sahip saç fırçası seti aynı zamanda rahat bir tarama olanağı sunar. Birden fazla renk seçeneği olan bebek saç fırçaları kaymayan ve rahat tutuşu olan saplara sahiptir. Bu saç fırçalarını kolayca temizleyebilirsiniz. Konak tarağı ile bebeğinizin saçlarındaki konakları saç derisine zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra konak tarağı esnek yapısıyla rahat kullanım sağlarken sıcak suyla sterilize de edebilirsiniz.

Bebeğinizi yıkarken onun hassas derisine uyum sağlayan banyo liflerini ise bebeğinizin cildine zarar vermeyecek şekilde ürettik. Ayrıca bu liflere yumuşak bir doku verdik. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu lifler anti-alerjik özelliğiyle bebeğinize keyifli bir banyo yaptırmanızı sağlar. Oldukça hafif olan bu liflerimizin farklı materyallerden üretilmekte olup farklı modelleriyle sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Bebek Bakım