Kişisel Bakım

Hepimiz kişisel bakımımıza önem verir ve dikkat ederiz. Kullandığımız ürünlerin kalitesi ise yaptığımız bakımı doğrudan etkilemektedir. Tarko Kozmetik’in bünyesindeki Lionesse markalı kişisel bakım ürünlerimiz kişisel bakımınızı kolayca yapabilmenizi sağlar.

Tırnak bakımının olmazsa olmazı tırnak makaslarında, cımbızlar ve törpülerde Tarko Kozmetik üretimi Lionesse ve Tarko Kozmetik distribütörlüğünde kalitesi tescillenmiş Solingen ürünlerine yetkili satış noktalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Lionesse cımbızları ile kaşlarınızı canınız acımadan alabilirsiniz. Batık cımbızı ve yan cımbız gibi farklı formdaki alternatifleri ve kolay tutuş özelliği rahat bir kullanım olanağı yaratır. Paslanmaz malzemeden yapılması uzun ömürlülük sağlar. Uçlarının farklı olması ve renk seçeneği ürün çeşitliliği bakımından farklı cımbız seçenekleri sunmaktadır. Solingen ürünlerinde de kaliteli cımbızlara ulaşabilirsiniz. 

Et pensleri tırnak çevresinde bulunan etlerini temizlemek kullanılan küt uçlu bir penstir. Tırnak etlerinin kesilmesi dikkat edilmesi gereken ve hijyenin önemli olduğu bir bakımdır. Bu yüzden kullanılan tırnak pensi kişiye özel olmalıdır. Tırnağınızın kenarındaki etleri almadan önce tırnaklarınızı yaklaşık 15-20 dakika ılık suda bekleterek yumuşatmanızda fayda vardır. Ele ve kişiye göre farklılık gösteren et penslerini tırnak yapınıza uygun olacak şekilde Lionesse markalı et penslerimiz arasından seçebilirsiniz. Ayrıca batık tırnaklarınız için de et penslerini kullanabilirsiniz.

Lionesse ürünlerinde kolayca kavranan sağlayan tutma kısmında çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Tamamen paslanmaz çelikten olan tırnak makaslarını tercih edebileceğiniz gibi sadece uç kısmı çelik olanları da seçebilirsiniz. Tırnak bakımının hijyen ve özen gerektirmesi tırnak makası seçimi konusunda da hassas davranılmasına sebep olmaktadır.

Tırnak bakımının bir diğer önemli parçası el törpüleridir. Cam ve çelik törpü gibi farklı alternatifleri bulunan, tutma kısımları ve renk bakımından hoşunuza gidecek el törpülerimizden kendinize uygun olanını seçerek tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Ayak törpüleri ise yumuşak ayaklara sahip olmanızı sağlar. El törpüsünün daha ince ve kısa bir yapısı varken ayak törpüsü daha kalın ve uzun bir yapıdadır. Sahip olduğu bu tasarımı ayak tırnaklarının daha kolay törpülenmesine neden olur. Topuk törpüsü ise ayak bakımının başka önemli bir kısmıdır. Topuk törpüsü, topuklarda biriken ölü derileri ve çatlamış yüzeyleri ortadan kaldırarak yumuşak ve pürüzsüz topuk görünümü kazanmanızı sağlar. Farklı renkteki, ahşap ya da plastik saplı seçenekleriyle Lionesse ayak bakımında da yanınızda!

Kullanımı oldukça kolay ve rahat olan kaş usturası, kaş bölgesindeki istenmeyen tüyleri almanızı sağlar. Yapısı nedeniyle cildinize zarar verme olasılığı yoktur. Cımbız yerine tercih edebileceğiniz kaş usturasıyla kaşlarınıza kolayca şekil verebilirsiniz. Kullanırken kaşınızın çıkış yönünün tersine doğru kullanılması gerekmektedir.

%100 Türkiye’de üretilmiş olan Lionesse epilasyon yayları ile tüylerinizi hızlı ve pratik bir biçimde kökünden alabilirsiniz. Bu sayede tüyler zamanla azalır ve cildiniz daha uzun süre pürüzsüz kalır. Ağdada olduğu gibi cilt tabakasını kaldırmaz, kırışıklığa yol açmaz. Alın, dudak üstü, çene ve yanak bölgelerine uygulanır. Kullanmadan önce yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp kurutmanız gerekir. Epilasyon yayını “U” şeklinde getirip tüylü bölgeye değdirerek tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ve sadece yukarı yönde yay kısmını yuvarlayarak kullanınız.

Doğal ham ipekten üretilmiş olan ipek yüz temizleme kesesini hassas yüz ve boyun bölgelerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İpek yüz keseleri cilde peeling yaptığı için ciltteki ölü derilerin, ciltte biriken yağ, toz ve kirin ciltten atılmasını sağlar. Böylece cildiniz nefes alarak yenilenmiş olur.

 

Yüz temizleme fırçası, cildinizdeki lekeleri azaltmak, cildinizde sivilce çıkmasına engel olmak ve yağ dengesini eşitlemek amacıyla kullanılmaktadır. Cildinizi sağlıklı ve pürüzsüz tutmak için ihtiyacını olan bu fırçalarla yüzünüzdeki kir, ölü deri ve yağları temizleyebilirsiniz. Bir yandan temizlerken diğer yandan masaj işlevi de gördüğü için kan dolaşımını artırır. Kuru ve ıslak cilde olmak üzere iki farklı şekilde uygulanır. 

Tırnak temizleme fırçası gün içinde tırnaklarınızda biriken kir ve mikrobun atılmasını sağlar. El bakımının ve hijyeninin önemli bir parçasıdır. Farklı renk ve formdaki Lionesse tırnak fırçalarıyla evde kolay ve hızlı bir şekilde tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

Vücudunuza masaj yapmak için kullanılan %100 doğal at kılı masaj fırçasının birçok yararı vardır. Ayaklarınızdan kalbinize doğru uyguladığınızda kan akışınız hazırlanacaktır. Peeling etkisi nedeniyle ölü derilerden kurtulur, daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Kıl dönmesi sorunu olanlar için de önerilen at kılı fırçası selülite karşı da etkilidir. Vücudun farklı bölgelerinde kullanılabilen bu fırçanın banyodan önce kuru bir cilde uygulanması gerekir. Fırça seçiminde sentetik olmamasına dikkat edilmelidir.