Kozmetik

Tarko Kozmetik bünyesinde %100 yerli üretim  Lionesse, makyaj aksesuarları ile kadınların her anında yanında! Makyaj fırçalarından süngerlere, makyaj aynalarından, takma tırnaklara, tırnak stickerlarından takma kirpiklere ve kalemtraşlara kadar pek çok kozmetik ürünün yer aldığı makyaj malzemeleri ile her zaman yanınızda.

Lioness ve Lionesse Premium olarak ikiye ayrılan takma tırnak serisinde gece kullanımına uygun desenli tırnakların yanı sıra günlük hayatta kullanılabilecek sade tırnaklar da mevcuttur. Takma tırnak kategorisinde sadece el tırnağı değil ayak için uygun olan tırnaklar da vardır. Lionesse tırnak stickerı ise tırnaklarında kendi sanatını yaratmanız için harika bir seçenek! Bling bling, glitter, metallic gibi alternatifleri olan pek çok farklı desene sahip bu stickerları istediğiniz şekilde tırnaklarınıza yapıştırabilirsiniz. Kullanımı çok rahat olan, kusursuz ve hızlı bir tırnak görünümü yaratılabilen stickerlar hem doğal hem de diğer tırnaklar için uygundur.

Gece makyajının olmazsa olmazı vurgulu ve hacimli kirpiklerdir. Takma kirpiklerimiz sayesinde bütün bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Farklı uzunluk opsiyonları olan takma kirpiklerden Lionesse Trio takma kirpikleri diğerlerine nazaran üç kat daha fazla kirpik yapısına sahiptir. %100 el yapımı üç boyutlu tekli takma kirpiklerle daha az kirpik takarak daha gür bir görünüm kazanabilirsiniz. Lionesse Premium gerçek kirpikler %100 doğal olup gerçek insan saçından elde edilmiştir. Bu kirpikler sentetik kirpiklere göre daha uzun ömürlüdür ve 15 defaya kadar yeniden kullanılabilir. İpek kirpikler ise göz kamaştıran üç boyutlu bir etki yaratmaktadır. Çok hafif ve yumuşak olup %100 ipektir. Uzun süreli kullanım kolaylığı sağlar. Tarko Kozmetiğin yeni markası Redqueen’in takma kirpikleri ve takma tırnakları da tercih edebileceğiniz kaliteli aksesuarlar arasında yer alıyor. 

Lionesse makyaj süngerleri lateks ve non-lateks olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Lateks süngerler hem fondöten için hem de makyajın temizlenmesi için kullanılmaktadır. Non-lateks süngerler ise hydrofil yapısı nedeniyle anti-alerjiktir. Çok yönlü non-lateks makyaj süngerleri likit fondöteni yüzünüze çok rahat bir biçimde uygulamanıza imkan verir. Eşit ve pürüzsüz bir dağılım sağlaması sizi kusursuz bir görünüme kavuşturur. Ergonomik yapısı hızlı ve kolay bir kullanım sağlar. Makyaj ürünlerinin boşa gitmesini engelleyen silikon süngerler yumuşak yapısıyla ürünleri mükemmel biçimde dağıtmaktadır. Su ve sabun yardımıyla temizlenebilir, makyaj ürünlerini ziyan etmez ve leke bırakmaz.

Makyaj fırçası seçiminde kalite oldukça önemlidir. Saplarının ele iyi oturması gerekir. Fırçanın çok yumuşak olmamasına dikkat edilmelidir. Eğer çok yumuşak olursa ürünleri kötü alır ve cilde gerektiği gibi uygulayamaz. Sert fırçalar ise cildi tahriş eder. Bu yüzden orta sertlikte ve kalitede olan, dökülmeyen fırçalar tercih edilmelidir. Cilt makyajında makyaj fırçaları cilt ürünlerinizi kusursuzca yayarak daha doğal durmasını sağlar.  Lionesse size bu kalite ve standartları taşıyan, hayvan kılı içermeyen ve sentetik olan geniş bir yelpazede makyaj fırçası seçeneği sunmaktadır. Bunlar arasında; kaş ve far fırçası, yüz temizleme fırçası, maske fırçası, ruj fırçası yer almaktadır.

Lionesse’nin Barbie ve Unicorn olmak üzere iki ana makyaj fırçası serisi vardır. Barbie serisi nostaljik bir vintage seri olarak tasarlanmış olup ürünlerin üzerinde 1980’lerin Barbie tasarımlarının da yer aldığı bir seri vardır. Barbie’nin güçlü kadın duruşundan ilham alan tasarımlar sentetik fırça kıllarından üretilmiştir. Yine sentetik fırça kıllarından üretilen Unicorn serisi fırçaları renkli görünümleriyle hem göz hem ten makyajı için uygundur. Doğal dokusu ve kullanışlı yapısı nedeniyle tercih edilen bambu saplı fırçalar ise doğa dostu ve geri dönüştürülebilir. Dileyenler için en güncel ve farklı trendlere göre üretilen makyaj fırça setlerimiz de mevcuttur.

Ayna olmadan makyaj yapmak neredeyse imkansızdır. Makyajınızı rahatça ve istediğiniz tarzda yapabilmeniz için Tarko Kozmetik size Lionesse’in farklı boy ve yapıdaki bir çok makyaj aynasını sunmaktadır. Makyaj aynalarında arkalı önlü aynalarda birisi yakın ve derinlikli aynalar makyajınızı daha kusursuz yapabilmeniz için fayda sağlar. Aynanın diğer tarafındaki geniş açı ile makyajınızın bütünlüğünü kontrol edebilirsiniz. 

Göz ya da dudak kalemi gibi makyaj malzemelerinin zamanla kırılan ya da biten uçlarını açmak için ihtiyacınız olan kalemtraşlar farklı renk ve formlarda Lionesse’de.