fbpx

Kişisel bakımda en dikkat çekici noktamız olan saç bakım için en temel ürün olan saç fırçası ve tarak sadece sabahları değil tüm gün boyunca kullanılan önemli bir aksesuar ve ihtiyaçtır. Karışan, şekli bozulan veya elektriklenen saçlarınıza daha iyi bir görünümü vermek ve sağlıklı saçlara sahip olmak için ihtiyacınız olan saç fırçası ve taraklardan hangisini seçmeniz gerekir? Eğer hacimsiz ve sönük, ince ya da kalın telli saçlara sahipseniz fırça kullanmanız, kıvırcık ve kabarık saçlarınız varsa tarak kullanmanız gerekmektedir. Dolayısıyla nasıl bir saçınızın olduğu bu seçimi belirler.

Saç Bakım Fırçaları

Tarko Kozmetik güvencesiyle sağlıklı ve güzel görünümlü saçlara sahip olmak için birçok farklı ürünümüz mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edilen bambu saç fırçaları, anti-satik, anti-bakteriyel ve ergonomiktir. İyonik saç fırçaları saç derinize masaj yapma imkanı sağlar ve kan dolaşımınız daha hızlı olur. Ayrıca geri dönüştürülebilir ve doğa dostudur. 

Argan yağı ve keratinli saç fırçası saç diplerini yumuşatır, canlılık ve parlaklık sağlar. Bu fırçalar saç derisine masaj yapma özelliği de içerir. Böylece saçlar zarar görmeden ve yıpranmadan açık hale gelir. Bununla beraber E vitamini içeren argan yağı saçlarınıza sağlık ve parlaklık kazandırır. Keratin yağı ise protein içerdiği için hasarlı saçları onarır, saçınızın iç tabakasını yenileyerek canlılık sağlar. 

Maze saç fırçalarını; saçları dökmeden, kırmadan ve koparmadan taramanız için geliştirdik. Bu fırçalar sadece Lionesse tarafından gül, lavanta ve yasemin olmak üzere 3 farklı bitkinin rahatlatıcı kokuları ile birleştirilmiştir. 6 aya kadar dayanan rahatlatıcı kokular ile birleştirilen maze saç fırçaları ile saçlarınıza ister ıslak ister kuru olsun kırmadan ve koparmadan taramanız için tasarlanmıştır. 

Lionesse Wet Brush saç fırçası modelimizin, kılları ince ve güçlüdür. Yoğun ve dolgun saçlı kişilerin kullanımı için, saçlarınız kuru ya da ıslakken kullandığınızda koparmadan ve canınız yanmadan tüncüklerden kurtulmanızı sağlar. Fırça kıllarının ucundaki silikon top başlıklar saçınıza acıtmadan masaj yaptığı için kan dolaşımınız daha hızlı olur. Duş sırasında, duştan sonra, kumsalda veya salonlarda kullanıma uygundur. Kadın, erkek ve çocuklar rahatça kullanabilir.

Saç Bakım Tarakları

Saç şeklinizi kolayca tasarlayabileceğiniz, acılı saç şekillendirme ve taramadan kurtulabileceğiniz Tangle taraklar esnek ve plastik kılları sayesinde saçlarınızı koparmaz ve yıpratmaz. Karışık saçları açarak saç kaybını önler. Saç derisine uygun iç bükey bir dizaynı vardır. Seyahat boyunda olup ergonomik tutuş özelliğine sahiptir. Islak ve kuru saçlar için uygundur. 

Tahta taraklarımızdan tercih edebileceğiniz gibi ergonomik olarak yenilikçi taraklar sunan Ergoline tarakları da tercih edebilirsiniz. Tüm saç tiplerine uygun olan bu taraklar saçlarınızı dolamaz, kauçuk gövdesi tutuşta kolaylık sağlar. Ergoline taraklar saçı koparmadan açması için özel olarak tasarlanmıştır. Unicorn taraklar ise farklı renkleriyle çocuklarınızın saçları için eğlenceli bir kullanım sunar.

Saç Bakım Bigudileri

Daha dalgalı ve kıvrımlı bir saça sahip olmak için silikon veya kaynatmalı bigudileri tercih edebilirsiniz. Kaynatmalı bigudileri önce suda kaynatın. Soğuması için biraz bekledikten sonra sarma işlemine geçin. Daha sonra bigudi saça sarılı bir şekilde tamamen soğuması için bekleyin. Muhteşem buklelere sahip olmanın yanı sıra daha canlı ve hacimli saçlar sağlar. Silikon bigudiler daha hızlı ve pratik kullanım için uygundur. 

Saç Bakım